KULTÚRA

Hogyan teremthetünk egyensúlyt megújuló világunkban?

Mivel minden a fényből és a csendből ered, a legnagyobb jó annak az egységnek az ismerete, amit tudatunk a természettel alkot. Minél jobban megismerjük és tiszteljük a természet rendjét és minnél jobban ismerjük és uraljuk saját erőinket, saját természetünk rendjét, annál könnyebben szabadulhatunk meg a számunkra felesleges és ártó dolgoktól, szokásoktól és annál jobban tudjuk életünket irányítani, egységben a természettel és az Univerzális Renddel.

Így szellemiségünk lényegében megjelenő szeretet, tudatosság, természetesség, bizalom, a két pólus közötti egyensúly, a békesség, a teremtő kreativitás áramlásával a magunk teremtésfolyamatában folyamatosan hozzuk létre egyensúlyunkat, új valóságunkat.

 A csend a világ visszaállítódik.

 

„Aki leül egy fa alá, részesül és osztozik annak erejéből, tisztító energiájából.

Érezd, hogy az élet érhálózatához, hagyományaihoz és energiáihoz kapcsolódó rész vagy.”

                                                                                                                                                Caitlín Matthews

Ma már tudjuk, hogy a valóság sokkal szélesebb spektrum, mint ahogy azt régebben feltételeztük. Az emberek belebetegedtek az elidegenedettségbe, magasabb céljuk szem elől tévesztésébe. Először a bennünk levő elidegenedést kell legyőznünk, mielőtt kívül változásokat tapasztalnánk. Elfelejtkeztünk a szellemünkről, a testbe zárt lélek szabadságát kell visszaszereznünk a gyógyulásunkhoz  A szabadsághoz a tapasztalásunknak tudatosnak kell lennie, látnunk kell benne a szellem megnyilvánulását. Amit tudatosítanunk kell magunkban, az mindig megmutatkozik előttünk, sorsunk elénk tárja látszólag kívülről mindazt, amivel belső terünkben nem vagyunk hajlandóak szembesülni.

Sokszor valódi lényegünk csak szélsőséges élethelyzetekben jön elő. Gyakran természetes alap ösztöneinket, lényegileg választott erőminőségeinket- melyek feladataink megoldásait biztosítják- száműzhetjük tudatunkból, mert nem illendő a világban. A negatívnak minősített tartalmainkat nem letenni vagy elnyomni kell, hanem megismerni-kiegyensúlyozni-felemelni-így uralva erővé kovácsolni. Egy tragikus esemény vagy nehéz élethelyzet életünk legjelentősebb eseményévé válhat, amennyiben lelki gyarapodásunk eszközét látjuk benne. A megoldás saját sorsunk felvállalása, saját minőségeink  a helyzetnek megfelelő ideális tudatos használata végtelen szeretettel.

 A megadás és önátadás folyamatában visszakapcsolódunk az univerzális rendbe- a valódi ERŐBE. Minél szorosabban kapcsolódunk a bennünk rejlő hatalomhoz, annál szabadabbá válunk életünk valamennyi területén. Amikor belső látásunk kitisztul, horizontjaink kitágulnak, de mindehhez a mélyebb igazságot egy másik gondolkodási és érzéki síkon kell keresnünk.

Az archaikus ember ha nem tudta megoldani problémáit saját rendszeréből, akkor a sámánhoz, a magasabb rendszerek ismerőjéhez fordult segítségért. Az eredeti tunguz szó a Saman  /xaman/ gyöke a sa tudni igéből származik, vagyis a sámán azt jelenti: aki tud, tudó, tudós. Vannak közösségi feladatokkal megáldott emberek, kik saját gyógyulásuk által másokat is képesek gyógyítani.  De minden valódi belső munka sámánmunka, mert ilyenkor ugyanazt tesszük: a profán időből belépünk a mitikus, archaikus időbe.

Abban a pillanatban amikor kilépünk a szokásos mindennapi valóságunkból és felvesszük a kapcsolatot a „másik világgal,” tágabb önmagunkat, valósabb információmezőket, égi eredője miatt szent analógiákat tapasztalhatunk meg. Ezek segítenek ebben a valóságban a látszólag ok nélküli, befolyásolhatatlan nehézségek mögöttes tartalmát megtudni-megérteni és megoldani vagy elfogadni ill. a tudat beavatódása által felhasználhatóvá tenni életutunk során.

A hétköznapok sámántudása azt jelenti, hogy a mi korunkban a mi kultúrkörünkben annak szabályai és törvényei közepette kell saját magunk sámánjának lennünk. A minden korban és tradícióban igaz univerzális törvényeket kell megtanulnunk alkalmazni önmagunkra és hétköznapjainkra. Ezek olyan értékek, amelyek mindig is megvoltak, örök Isteni értékek  és a lelkünkig hatolnak, túl vannak téren és időn melybe bepillanthatunk. Mindig megmutatják magukat sorsunkban. Mindennapi beavatódásunkhoz az kell, hogy minél többet és minél mélyebben megmártózzunk a jelenben, így kapcsolódjunk vissza önmagunkhoz és a világunkhoz. Terjesszük ki tudatos figyelmünket a körülöttünk levő dolgokra emberekre, állatokra, növényekre tárgyakra és a történésekre, amivel a mindennapi életünkben találkozunk. Kapcsolódva hozzájuk egy mélyebb szinten  megérthetjük üzenetüket. Adjunk időt magunknak, hogy odafigyeljünk magunkra, hogy őszinték legyünk magunkhoz, hogy felvállaljuk amit a sorsunk hoz, hogy beavatódhassunk általa, amiért megszülettünk.

Írta: Papp Éva

áldás

 

 

CÉLORIENTÁCIÓ -MEGVALÓSÍTÁS-ERŐTEREMTÉS

Mentális erőterünk optimalizálásával jólétünkön, fejlődésünkön dolgozunk, amely lényegileg egy szakrális cselekedet.

Önismeretünkkel, felelősségvállalásunkkal, objektivitásunk erősítésével tudatosságunk erejét növeljük. Sorsunk által jelzett fejlődnivalóink felvállalásával, sötét (öntudatlan) részeink tudatosításával és magasabb szintre emelésével, egy színvonalasabb örömtelibb létezésbe avatódunk be.

Mindehhez fel kell ismernünk saját öntudatlan belső programjainkat-hitrendszereinket, melyekkel azonosultunk.  A tudatalattinak mindig elsődlegessége van döntéseinknél, de csak a tudatos gondolatainkat tudjuk kezelni, a tudatalattit nem. Ezért érdemes a tudattalanunkkal felvenni a kapcsolatot, mert öntudatlanul értékeink és céljaink gyakran a szüleink, nevelőink, külső hatalmi figurák által vannak meghatározva életünkben. A saját céljaink számára nem megfelelő belső programok helyett új programokat kell gyártanunk magunknak, melyeket aztán a mindennapjainkban el kell kezdenünk tudatosan megélni. Tudatosságunk hatalmas erő, amely felülírja öntudatlan generációs sorsmintáinkat, hasonló működéseken alapuló betegség hajlamainkat-sejtprogramjainkat is.

Az emberek által felállított minták, szabályok is elavulnak idővel, még a tudomány és az orvostudomány elfogadott módszerei is változnak. Ami régen hasznos volt, az ma és nekünk, saját kiteljesedésünkhöz nem biztos hogy az.

Mi az ami nem működik, mi az aminek az eredménye nem kielégítő, nem fejlődő,  nem előremutató számunkra?

Ne dobjuk ki az egészet, tartsuk meg a régi jól működő dolgokat és ezeket ötvözzük új, jól működő modellekkel.

A VÁLTOZÁSOKAT  örömmel fogadhatjuk, mert sokkal többet kapunk, mint amit feladunk.

A siker is egy utazás, /ez több az anyagi sikereknél: -megelégedett, megújulni-fejlődni képes örömteli szeretetteljes, másokat is emelő, valódi értékteremtő a saját sorsból a legtöbbet kihozó élet a valódi sikeres élet.  A siker lényege, hogy felszínre jöjjenek a bennünk levő rejtett képességeink. Mindezt erőfeszítések nélkül örömmel történik, ha összhangban van a sorsunk által kitűzött célunkkal, életutunkkal. (sokszor csupán információs régmúltunkból hozott mintáinkat szeretjük ismételgetni….)Minden célunk először csak egy ötlet, majd mozgásba lendülünk és a gondolat által formába öntődik, megvalósul a cselekvés által. Mindannyian tiszta lehetőségek vagyunk, ugyanazt az energiát használjuk a teremtésre, mint az univerzum. Ugyanabban az energiamezőben élünk mindannyian, csupán a hitrendszereink akadályozhatnak meg bennünket, (ez a hátráltató és a beazonosítandó)

vagy a saját felettes énünk, ha nem a jó utunkon járunk…

A rendszeresen ismétlődő belső mondatainkra, késztetéseinkre oda kell figyelnünk: arra van a megoldásunk.

A saját erőnkre találás a valódi erő. Ha félelem van a háttérben, akkor mások jóváhagyására támaszkodunk az új dolgok megteremtéséhez, tehát hiányzik az önbizalmunk, ezáltal nem is tudunk teremteni. El kell engednünk magunkból a mások jóváhagyására való támaszkodást, mert ez is egy csapda. Magadra hallgass! Az erő azt jelenti, hogy elfogadod azt, aki vagy! Álmaid megvalósításához az erő benned van, legyen tiszta a szándékod, használd az intuíciódat ha szükséges kérj segítséget is, kockáztass, higgy, tedd és megadatik. Te vagy az, aki meg tudja teremteni az új modelljeit!  Figyeld hogy irányítod a dolgaidat, benned van az ok és az okozat. Közben érezd jól magad, élvezd a változást, a történést, hiszen mindez olyan izgalmas. A belső csend megteremtése segít a belső tudatosság mezejének megteremtésében, és ez az összerendezett harmonikus állapot, amikor megtapasztaljuk, hogy minden mindennel összefügg, és minden ami lényeges a tiszta szeretetből fakad. És ebből a szeretetteljes legjobb állapotunkból tudunk a legjobban teremteni.

1.2.4.

Comments are closed.